Користь і шкода солі

Сіль - це дуже важливий мікроелемент для правильного функціонування нашого організму. Сіль кухонна  харчова використовується людиною як природний консервант і підсилювач смаку - без неї їжа здається прісною і несмачною, швидко псується. Придбайте якісну і недорогу харчову або йодовану сіль від ТОВ "АЛЛЕЯ".

Сіль нам потрібна для обміну речовин - без натрію не будуть переноситися живильні речовини і кисень у крові, передаватися нервові імпульси і скорочуватися м'язи. Наш організм не може синтезувати натрій, а значить потрібно періодично відшкодовувати втрату солі, що виходить з потом. Купити сіль оптом наділена багатьма корисними властивостями:

  • регулює кислотно-лужний баланс - близько 20% речовини, що надходить в організм, направляється на вироблення шлункового соку. Саме кухонна сіль запускає необхідні процеси для утворення спеціальних ферментів. Вони в свою чергу беруть участь у підтримці кислотно-лужного балансу;
  • регулює рівень цукру в крові, через що організму не так потрібен інсулін. Це особливо стосується людей, які хворіють на цукровий діабет першого типу;
  • підтримує водно-сольовий баланс, що варто пам'ятати людям з сильним потовиділенням. При високих температурах повітря, інтенсивних навантаженнях, як буває в цехах на виробництві, організм позбавляється досить великого обсягу вологи. Це може викликати в людини неприємності зі здоров'ям. Оскільки сіль здатна утримувати воду в організмі, під час інтенсивної втрати рідини рекомендуються збільшити дозу солі на добу до 20 грам;
  • позитивно впливає на кров'яний тиск при розумному споживанні;
  • виступає антисептиком, тобто виводить шкідливі речовини і стримує розвиток гнильних бактерій;
  • зміцнює зуби. Безліч народних рецептів по зміцненню зубів містять сіль, яка також добре впливає і на ясна, виліковує від ранок ротову порожнину. Крім цього, розчинена в теплій воді сіль разом з содою особливо ефективно зміцнює емаль зубів.

Сіль при сучасному виробництві спеціально йодують для профілактики хвороб щитовидної залози.  Особливо сіль була необхідна в давні століття - для консервування та зберігання продуктів при морських подорожах і тривалих військових походах.

Без натрію і хлору організм не може нормально функціонувати, в природному вигляді ці елементи присутні в багатьох продуктах харчування: м’ясі, яйцях, злакових, овочах. Тому сіль у чистому вигляді повинна надходити в організм у невеликих кількостях - не більше 5-12 грамів на добу.

Якщо людина перевищує цю норму, то у неї починаються проблеми зі здоров’ям: підвищується тиск і, як наслідок цього, розвивається гіпертонія і атеросклероз. Відбувається порушення обміну речовин і виникає безліч захворювань, пов’язаних з цим, в тому числі різні відкладення солей. Сучасна людина, що вживає в їжу достатню кількість м’яса, овочів і злакових, здатна взагалі обходитися без солі.

Головне пам’ятати, що шкода чи користь не в самій солі, а в її кількості, яку ви вживаєте. Брак солі в організмі - це також погано, а надлишок шкідливо і небезпечно. Правильна відповідь посередині, тому дотримуйтеся норми та будьте здорові!