Різновиди солі

Сіль є одним з основних джерел надходження натрію та хлору до людського організму. Основна роль натрію для нашого організму - підтримка балансу міжклітинних та внутрішньоклітинних рідин. Цей макроелемент також бере участь у скороченні м’язів, передачі нервових сигналів, регулює кислотно-лужний баланс в організмі.

На кухні немає інгредієнта, більш важливого, ніж сіль. Крім одного з п'яти основних смаків (солоних, солодких, гірких, кислих і розумами), сіль йодована купити володіє властивостями, які виділяють молекули їжі в повітря, надаючи їжі аромат - невід'ємну частину смаку. Важливо розрізняти типи солі. Вона може підкреслювати, так і пригнічувати різні смаки, які ми сприймаємо в нашій їжі.

Звичайна харчова сіль, морська сіль, гімалайська рожева сіль, сіль кельтського моря, Fleur de Sel, Калу Намак, чорна гавайська сіль, червона гавайська сіль, копчена сіль - це види солі, які можна зустріти у продажі.

Кухонна йодована сіль - найпоширеніша - добувається в основному з сольових відкладень, у шахтах під землею. В процесі обробки її зазвичай дрібно подрібнюють, очищають від домішок і мікроелементів, які були в ній при видобутку. Також обробляється реагентом, щоб сіль залишалася розсипчастою. Більшу частину такої солі йодують для запобігання дефіциту йоду у населення, який може викликати (і в більшості випадків викликає) гіпотиреоз та інші захворювання. Це найзвичайніша сіль, у зв'язку з дешевизною використовується повсюдно в побуті для приготування їжі.

Морська сіль, зібрана шляхом випаровування морської води, зазвичай неочищена і більш крупнозерниста, ніж столова. Вона містить деякі мінерали, такі як цинк, калій і залізо, які надають морської солі більш вишуканий смак.

Рожева та чорна гімалайська солі вважаються одними з найкращих. Як правило, їх добувають не із існуючих морів, а з місць, де мільйони років тому було море. У деяких зразках зустрічаються відтінки від рожевого та бежевого кольорів до глибокого фіолетового та чорно-чорнильного. Рожева та чорна солі, окрім, м'якого смаку із характерним післясмаком, мають вкрай високу біологічну засвоюваність. Такі солі - найкращі для відновлення електролітного балансу, розслаблення та живлення м'язів після фізичних навантажень. Вони є безпечнішими за інші солі, тому що не так сильно відкладаються у судинах, не затримують воду в організмі, і вкрай багаті на йод, калій, сірку, залізо та інші мікроелементи.

Також відома як sel gris (з французької - «сіра сіль»), кельтська морська сіль зібрана з дна приливних ставків біля узбережжя Франції. Кристали солі добувають з-під води - це, а також морська вода багата мінералами, звідки її витягують, робить крупиці солі трохи вологими, надає сірий відтінок і приємний солоний смак. Вона чудово підходить як приправа для риби і м'яса, так і для випічки.

Буквально «квітка солі», fluer de sel - це морська сіль, зібрана вручну з припливних басейнів біля берегів Бретані, Франція. Тонке, як папір плівку з кристалів солі делікатно знімають з поверхні води, як вершки з молока. Це можна зробити тільки в сонячні сухі дні з легким вітерцем і тільки традиційними дерев'яними граблями. З-за її дефіциту і трудомісткою видобутку, fleur de sel є найдорожчою сіллю (трохи більше двох кілограмів обійдуться вам в 80 доларів), отримавши прізвисько «ікра солей». Вона містить трохи вологи і має синьо-сірий відтінок, з-за високого вмісту мінералів і океанічного походження.

Калу намак («чорна сіль» по-непальски) являє собою сіль гімалайську, яка поміщається в ємність з деревним вугіллям, травами, насінням і корою, а потім обпалюється в печі протягом 24 годин, після чого охолоджують, складують і деякий час витримують. Цей процес дає калу намак червонувато-чорний колір, гострий, солоний смак і слабкий, сірчастий аромат яєць. Він часто використовується в веганских і вегетаріанських стравах, а також в Аюрведичній практиці.

Також звана сіль alaea, ця неочищена червона гавайська сіль отримала свою назву і колір завдяки червонуватій, багатій залізом вулканічній глині. Червону гавайську сіль, використовували протягом століть у церемоніальних цілях для очищення і благословення.

Повільне копчення до двох тижнів на дровах (як правило, гікорі, мескит, яблуня, дуб, вільха) дає можливість копченій солі додавати інтенсивний і димний смак стравам. В залежності від часу копчення і використовуваної деревини, смаки будуть варіюватися від одного до іншого. Копчена сіль - найкраща сіль, яку можна використовувати для ароматизації м'яса і овочів, таких як картопля.

Купити сіль оптом, сіль у брикетах, таблетована сіль пропонує  ТОВ "АЛЛЕЯ". Незалежно від того, яку Вам необхідно купити, Ви завжди отримаєте високоякісну продукцію. Якість продукту відповідає європейським і українським стандартам, вся продукція має відповідні сертифікати.